Møteledelse, møteteknikk og møtestruktur

Møteledelse, møteteknikk og møtestruktur er stikkord for dette praktiske 3 timers kurset.

Type kurs:
Premium

Varighet:
3 timer

Kategori:
Ledelse

SAMLINGER:
1

Møteledelse, møteteknikk og møtestruktur

 

* Ca. 3 timer kurs spesialtilpasset for mindre deltakergrupper (1 - 6 deltakere) med mulighet for dialog, spørsmål og avklaringer underveis.

Kurset leveres normalt nettbasert - alternativt - som fysisk kurs etter avtale med kursholder, eller i henhold til særskilt annonsering / tilbud.

Kurset / Alle våre kan også leveres som et eksklusivt kurs der kun du og foreleser deltar. Ved slik eksklusiv leveranse får du mulighet til personlig gjennomgang med en av våre profesjonell kursholdere og konsulenter innenfor det aktuelle tema.

Ved bestilling av eksklusiv / personlig kursdato for deg selv, vil kursholder kontakte deg direkte, og avtale konkret kursdato.

**Alle spesialkurs, kan også leveres som bedriftsinterne kurs, kurs for hele styret, hele ledergruppen etc.

 

Et spesialkurs for deg som er leder, skal lede andre i møter, i team, i styrerom eller på generalforsamlinger, årsmøter etc.

 

Hva er det som kjennetegner et godt møte?

Hvordan kan vi bli mer bevisst rollen som møteleder og de forholdene rundt møtelederrollen og strukturen som skal til for å få mest mulig vellykkede møter? 

 

Det viktigste er å bli bevisst på ulike sider ved disse forholdene:

  • Strukturen og regien du velger for det enkelte møtet
  • Teknikkene du velger å bygge inn i møtet eller benytte under møtet
  • Ledelsen av møtet og bevisst bruk av ledelsesformer før, under og etter møtene.
  • Hva skiller ledelse av fysiske og digitale møter?
  • Hvordan påvirker / bør disse forskjellige møteformene påvirke en del av dine valg som møteleder? 

 

Kursholdere på dette kurset har lang og bred erfaring som møteledere på generalforsamlinger, årsmøter, selskapsmøter og som styreledere. 

 

Kursinnhold:

  • Møter skal fremskaffe gode resultater.
  • Møter som prestasjonsforum - hva er formålet / hva er kriteriet for at dette er eller har vært et godt møte?
  • Møter = en plattform for å skape og utvikle felles forståelse
  • Forberedelsene - legg forholdene til rette for kvalitative møter
  • Relasjoner - Plass-/Grunnforståelsen - Roller og aktører i møtet
  • Vekslende ordføring og dialog i møtene / få andre til å "prate"
  • Realistisk agenda - harmoni mellom saker, deltakere og tidsrammer
  • Dokumentasjon av beslutninger - oppfølging og kontroll mot mål
  • Ikke effektive møter - 12 kjennetegn "Vær på vakt mot disse"
  • Effektive møter - 12 kjennetegn du kan styre mot og styre etter
  • Styremøtet - 14 viktige punkter for deg som skal lede styret/styrer
  • Generalforsamling / Årsmøtet - 14 viktige punkter om møtelederrollen og møtelederfunksjonen i praksis
  • PLAN OG SJEKKLISTE FOR MØTELEDELSEN

 

Kurset retter seg mot møteledere generelt, men har 2 særskilte deler som omhandler møteledelse i styre- og generalforsamlingssammenheng. 

 

Møteledelse, møteteknikk og møtestruktur er stikkord for dette praktiske 3 timers kurset.

NETTKURS: 

  • 3 timer «live» nettkurs med kursholder (Teams eller Zoom)
  • Link til Dropbox eller OneDrive-mappe med relevant kursmateriell.  

Mappen inneholder kursmateriell, aktuelle artikler, sjekklister, dokumentmaler med mer. Dette er materiell som brukes under kurset, i tillegg til en del faglig stoff du kan arbeide med, og lese deg opp på når det passer best for deg. Tilleggsmateriellet danner grunnlaget for utvidet, og frivillig selvstudium. (anslått tid: 2 timer selvstudium) Du trenger ikke å sette deg inn i kursmateriellet før kursstart, med mindre annet er beskrevet i selve kursbeskrivelsen.  

  • 1 time valgfritt gratis medlemskurs fra kursutvalget(Link til medlemskursene)
  • Kursbevis 

DAGSKURS

  • 5-6 timer kurs med kursholder på hotell/egnet møtelokale. (avhengig av kurstype)
  • Link til Dropbox eller OneDrive-mappe med relevant kursmateriell.  
  • Mappen inneholder kursmateriell, aktuelle artikler, sjekklister, dokumentmaler med mer. Dette er materiell som brukes under kurset, i tillegg til en del faglig stoff du kan arbeide med, og lese deg opp på når det passer best for deg. Tilleggsmateriellet danner grunnlaget for utvidet, og frivillig selvstudium. (anslått tid: 2 timer selvstudium) Du trenger ikke å sette deg inn i kursmateriellet før kursstart, med mindre annet er beskrevet i selve kursbeskrivelsen.  
  • Lunsj, kaffe og te 
  • 1 time valgfritt gratis medlemskurs fra kursutvalget(Link til medlemskursene)
  • Kursbevis 

MEDLEMSKURS

  • 1 time «live» nettkurs med kursholder på Teams eller Zoom. (45 min kurs og 15 min for eventuelle spørsmål)  
  • Det inngår ikke kursmateriell, eller øvrige hjelpemidler til våre GRATIS medlemskurs, men underveis i kurset viser vi til artikler, hjelpemidler, dokumentmaler mm. på medlemsportalen, slik at du kan benytte deg av dette i ettertid. 
  • Det inngår ikke kursbevis til våre medlemskurs.  

Kursdetaljer

Ordinær pris: 6950 kr + mva.

Medlemspris: 6450 kr + mva.

Faktura

Datoer:

Startdato: Sluttdato Frist Sted Tidspunkt Instruktør Ledige plasser  

Andre kurs: