INFO WEBINAR: Bli Styrekonsulent hos Styreforeningen (GRATIS for alle)

Brenner du for styrearbeid og styreutvikling? En fremtid for deg som styrekonsulent?

Type kurs:
Medlem

Varighet:
30 minutter

Kategori:
Info webinar

SAMLINGER:
1

INFO WEBINAR: Bli Styrekonsulent hos Styreforeningen (GRATIS for alle)

- Brenner du for styrearbeid og styreutvikling? En fremtid for deg som styrekonsulent? 

 

I Styreforeningen.no ønsker vi å tilknytte oss flere styrekonsulenter i tiden fremover.

Herunder i byer og sentrale områder av landet der vi pr. dato ikke har lokal representasjon.

 

En styrekonsulentrolle sammen med Styreforeningen vil kunne passe for deg som har en særskilt interesse for styreområdet.
Du vil da representere Styreforeningen med våre over 100 kurstilbud, styreanalyser, styrerekruttering, produkter, programmer og tjenester.

En styrekonsulent tilknyttet Styreforeningen er en person som ønsker å arbeide selvstendig inn mot styrer, eiere og daglige ledere i virksomheter, herunder som boardcoach (boardcoach.no) og sparringpartner overfor styret som helhet, eller overfor enkelte styremedlemmer, eiere og personer tilknyttet selskapers øverste ledelse.

Dersom du har erfaring som møteleder på generalforsamlinger, og med prosessene ifm ansatt valg av styremedlemmer kan det være en fordel ift. våre løsninger på: valgassistanse.no

 

  • Du bør ha en solid og relevant bakgrunn fra ledende stillinger og erfaringer fra ulike styreverv, helst fra ulike roller i styrer.
  • Du bør videre ha en solid utdannelse å vise til innen økonomi, finans, juss, teknologi, ledelse eller andre aktuelle fagområder.
  • Du må like, og trives med, å skape kontakt og relasjoner.
  • Som styrekonsulent må du selv arbeide løpende med markedsføring og salg av tjenester, kurs, prosesser, programmer og produkter, samt kunne påta deg oppdrag der kunder etterspør assistanse eller støtte. Avholdelse av ulike kurs er et viktig område for oss som styrekonsulenter og evne til å utvikle kurskonsepter, formidle budskap og overføre kompetanse er avgjørende i en styrekonsulentrolle her hos oss.
  • I samarbeid med Styreforeningen.no er det derfor viktig at du motiveres av å utvikle andre gjennom: kurs, utviklingsprosesser, coaching og rådgivning.
  • Du bør ha forretningsteft og kunne bidra til å skape resultater for kunder og oppdragsgivere. Det er synlige og merkbare resultater kunden vil oppleve ved å tilknytte seg en styrekonsulent eller velge eksterne styremedlemmer.

 

I en styrekonsulentrolle er det ikke uvanlig at det fører til ulike styreverv - som et alternativ en del kunden ønsker.
Det er nødvendig med gjennomført: Autorisasjonsprogram for styremedlemmer og deltakelse på vårt program: Styrekonsulentakademiet 

Dersom du ikke har deltatt på dette tidligere legger vi til rette for at du får gjennomført disse programmene som en del av onboardingsprosessen som styrekonsulent her hos oss.

Dersom ovennevnte kan passe for deg så bør du bli med oss på et av våre Info seminarer om Styrekonsulent tilknytning, og høre om dette kan være et veivalg for deg fremover!

 

Brenner du for styrearbeid og styreutvikling? En fremtid for deg som styrekonsulent?

NETTKURS: 

  • 3 timer «live» nettkurs med kursholder (Teams eller Zoom)
  • Link til Dropbox eller OneDrive-mappe med relevant kursmateriell.  

Mappen inneholder kursmateriell, aktuelle artikler, sjekklister, dokumentmaler med mer. Dette er materiell som brukes under kurset, i tillegg til en del faglig stoff du kan arbeide med, og lese deg opp på når det passer best for deg. Tilleggsmateriellet danner grunnlaget for utvidet, og frivillig selvstudium. (anslått tid: 2 timer selvstudium) Du trenger ikke å sette deg inn i kursmateriellet før kursstart, med mindre annet er beskrevet i selve kursbeskrivelsen.  

  • 1 time valgfritt gratis medlemskurs fra kursutvalget(Link til medlemskursene)
  • Kursbevis 

DAGSKURS

  • 5-6 timer kurs med kursholder på hotell/egnet møtelokale. (avhengig av kurstype)
  • Link til Dropbox eller OneDrive-mappe med relevant kursmateriell.  
  • Mappen inneholder kursmateriell, aktuelle artikler, sjekklister, dokumentmaler med mer. Dette er materiell som brukes under kurset, i tillegg til en del faglig stoff du kan arbeide med, og lese deg opp på når det passer best for deg. Tilleggsmateriellet danner grunnlaget for utvidet, og frivillig selvstudium. (anslått tid: 2 timer selvstudium) Du trenger ikke å sette deg inn i kursmateriellet før kursstart, med mindre annet er beskrevet i selve kursbeskrivelsen.  
  • Lunsj, kaffe og te 
  • 1 time valgfritt gratis medlemskurs fra kursutvalget(Link til medlemskursene)
  • Kursbevis 

MEDLEMSKURS

  • 1 time «live» nettkurs med kursholder på Teams eller Zoom. (45 min kurs og 15 min for eventuelle spørsmål)  
  • Det inngår ikke kursmateriell, eller øvrige hjelpemidler til våre GRATIS medlemskurs, men underveis i kurset viser vi til artikler, hjelpemidler, dokumentmaler mm. på medlemsportalen, slik at du kan benytte deg av dette i ettertid. 
  • Det inngår ikke kursbevis til våre medlemskurs.  

Kursdetaljer

Ordinær pris: 0 kr

Medlemspris: 0 kr

Faktura

Datoer:

Startdato: Sluttdato Frist Sted Tidspunkt Instruktør Ledige plasser  
10.03.25 10.03.25 08.03.25 LIVE-WEB 17:00 - 17:30 Karl Ibsen Ledige plasser MELD DEG PÅ
07.04.25 07.04.25 05.04.25 LIVE-WEB 17:00 - 17:30 Karl Ibsen Ledige plasser MELD DEG PÅ

Andre kurs: