Board network for the next generation & family offices (Nettverksleder: Karl Ibsen)

Styrenettverksgruppen for neste generasjon i familieeide selskaper

Type kurs:
Premium

Varighet:
24 timer

Kategori:
Styrenettverksgrupper

SAMLINGER:
6

Styrenettverksgruppe for neste generasjon i familieeide selskaper

Nettverksleder Karl Ibsen

 

BNF er et helt spesiell arena for eiere, påtroppende eiere og andre som er engasjert innen familieeide virksomheter, herunder særskilt rettet mot å forberede, samt øke forståelse og ferdigheter hos medlemmer av neste eller kommende generasjon.

Her møter du mennesker med et lignende «ståsted» eller utgangspunkt som deg selv, som vil utvikle sine evner til å forstå hvordan forvalte og sikre etablerte verdier, samt utvikle og øke verdier fremover i tid. Herunder mennesker som fortrolig og konfidensielt vil dele av egne erfaringer, lære av andres erfaringer, og bygge et nettverk blandt andre som opplever og føler på de samme eller lignenede situasjoner som deg selv. Her får du møte spennende og dyktige spesialister som er med å bygger opp din kompetanse og øker dine ferdigheter fremover i livet innen family offices relaterte situasjoner og forhold.

 

Det praktiske opplegget:

  • Vi har 6 fysiske samlinger hvert år for hver BNF gruppe.
  • Programmet går over 1 år, fordelt på en fysisk samling hver annen måned
  • Hver gruppe er på maksimalt 12 personer.
  • De 6 fysiske samlingene gjennomføres hos oss på Aker Brygge, fra 16:30 – 20:30 pr samling
  • På hver samling får vi besøk med et innlegg fra representanter fra ulike kjente «family offices» som deler av sine erfaringer relatert til samlingens hovedtemaer, og/eller en advokat / spesialist som bidrar med innspill og opplevelser som øker deltakernes innsikt og forståelse.
  • Vi har et praktisk case på hver samling som tar for seg elementer fra samlingens hovedtema
  • Erfaringsutveksling, åpen dialog, sparring og deling av egne utfordringer og muligheter står sentralt
  • Konfidensialitetsavtale signert fra samtlige er en forutsetning før oppstart
  • Fasilitator (gruppeleder) er Karl Ibsen, CEO i Styreforeningen.no

 

Temaer som vi vil bevege oss innom gjennom programmet:

  • De mest kjente utfordringer ved: 2,3 etc. generasjons family offices
  • Følelser, opplevelser og situasjoner som kan prege samspillet
  • Ulike utgangspunkt for aktørene innen family offices
  • Rettferdighet sett med ulike øyne
  • Jobber i selskapet contra jobber ikke i selskapet
  • Modeller for eierskap og påvirkning
  • Generasjonsskifteprosesser i praksis
  • Aksjeklasser (A, B, C) for å fordele rettigheter og forpliktelser
  • Roller, rollefordeling og profesjonell tilnærming og utøvelse
  • Bruk av mentor og rådgivere
  • Vedtektene som grunnlov for eierskap, forvaltning og samspill
  • Generalforsamlingen i family offices
  • Styrer i family offices
  • Konflikthåndtering og håndtering av vanskelige situasjoner
  • Noen vil ut
  • Forholdet til ektefeller og samboere, mine og dine barn, og family offices medlemmer
  • Selskaps og holdingmodeller
  • Stiftelser og ideell virksomhet etablert og forvaltet av family offices
  • Strukturer og modeller for operativ ledelse – skattemessige forhold
  • Aksjeprogram for å tiltrekke og beholde nøkkelpersoner
  • Fisjon og fusjon
  • Emisjon og investorpresentasjon
  • Kjøp og salg av selskaper, forretningsområder og konsepter
  • Sjekklister for ulike faser og prosesser i ulike faser for family offices.

 

Styrenettverksgruppen for neste generasjon i familieeide selskaper

 

 

 

 

NETTKURS: 

  • 3 timer «live» nettkurs med kursholder (Teams eller Zoom)
  • Link til Dropbox eller OneDrive-mappe med relevant kursmateriell.  

Mappen inneholder kursmateriell, aktuelle artikler, sjekklister, dokumentmaler med mer. Dette er materiell som brukes under kurset, i tillegg til en del faglig stoff du kan arbeide med, og lese deg opp på når det passer best for deg. Tilleggsmateriellet danner grunnlaget for utvidet, og frivillig selvstudium. (anslått tid: 2 timer selvstudium) Du trenger ikke å sette deg inn i kursmateriellet før kursstart, med mindre annet er beskrevet i selve kursbeskrivelsen.  

  • 1 time valgfritt gratis medlemskurs fra kursutvalget(Link til medlemskursene)
  • Kursbevis 

DAGSKURS

  • 5-6 timer kurs med kursholder på hotell/egnet møtelokale. (avhengig av kurstype)
  • Link til Dropbox eller OneDrive-mappe med relevant kursmateriell.  
  • Mappen inneholder kursmateriell, aktuelle artikler, sjekklister, dokumentmaler med mer. Dette er materiell som brukes under kurset, i tillegg til en del faglig stoff du kan arbeide med, og lese deg opp på når det passer best for deg. Tilleggsmateriellet danner grunnlaget for utvidet, og frivillig selvstudium. (anslått tid: 2 timer selvstudium) Du trenger ikke å sette deg inn i kursmateriellet før kursstart, med mindre annet er beskrevet i selve kursbeskrivelsen.  
  • Lunsj, kaffe og te 
  • 1 time valgfritt gratis medlemskurs fra kursutvalget(Link til medlemskursene)
  • Kursbevis 

MEDLEMSKURS

  • 1 time «live» nettkurs med kursholder på Teams eller Zoom. (45 min kurs og 15 min for eventuelle spørsmål)  
  • Det inngår ikke kursmateriell, eller øvrige hjelpemidler til våre GRATIS medlemskurs, men underveis i kurset viser vi til artikler, hjelpemidler, dokumentmaler mm. på medlemsportalen, slik at du kan benytte deg av dette i ettertid. 
  • Det inngår ikke kursbevis til våre medlemskurs.  

Kursdetaljer

Ordinær pris: 41400 kr

Medlemspris: 41400 kr

Faktura

Datoer:

Startdato: Sluttdato Frist Sted Tidspunkt Instruktør Ledige plasser  
15.05.25 15.05.25 12.05.25 Aker Brygge Business Village - 3 etg. 16:30 - 20:30 Karl Ibsen Ledige plasser MELD DEG PÅ

Andre kurs: